Raszta 

Tévhitek a raszta hajról

Sok tévhit kering a raszta hajról, és sok a megválaszolatlan kérdés is...most ezeket fogjuk tisztázni:

 

Lehet-e mosni a rasztát?
(Ez az egyik leggyakoribb tévhit.) . Mosni természetesen lehet, igaz, nem kell olyan sűrűn, mint a sima hajat. Bár lassabban szárad meg, mert magába szívja a vizet, mint egy szivacs, de ártani nem árt neki. Hajmosáskor a fejbőrt jól át kell dörzsölni, a tincseket egyesével samponnal átdörzsölni, majd jól kiöblíteni. A lehető legszárazabbra kell törölni és tél kivételével hagyni magától megszáradni. Télen használhatunk hajszáírtót is. 
2015.09.22.

 

Mennyi idő alatt készülnek el a tincsek?
Ez függ; a haj típusától, hosszúságától is, és persze attól, hogy mennyire dús. De min. 8 órával számoljunk.
 

Lehet-e festeni? 
Festeni lehet, de kb. 2x annyi hajfestékre lesz szükség, mint a normál hajnál, mert alaposan bele kell nyomkodni a festéket a tincsekbe. Figyelembe kell venni, hogy a rasztából a festék nem fog maradéktalanul kikopni!
 

Szét lehet szedni a tincseket?
Igen, ezt meg lehet oldani (nagy szenvedések árán), de tudomásul kell vennünk, hogy a szétszedett tincsek után nagyon töredezetten látjuk vissza hajunkat! 

Mit csináljak, ha meguntam a dreadlockom?
A leghumánusabb módszer, ha hagyjuk lenőni, és egyszer csak levágjuk a hajtő után pár centi távolságnál. (De általában aki beleszeret ebbe a hajviseletbe, nem szívesen válik meg tőle.)

 

Milyen időközönként kell javítani a rasztát?
Ez a lenövéstől függ, de nem érdemes vele túl sokat várni, általában max. 2 hónap, de szerintem jobb előbb, mint utóbb.

 

Lehet érezni ha nyomkodják a tincseket?
Ez csak haj...semmi idegvégződés nincs benne, attól, hogy szinte ujjnyi vastagságúak a tincsek. Szóval, nem érzékelnek semmit.